‘Bahoz’u kaçak izlediyseniz 2 dolar ödeyin!’

16-02-2015
Ergülen Toprak
A+ A-

New York (Rûdaw) - Ünlü Kürt yönetmen Kazım Öz, çekimleri tamamlanma aşamasına gelen yeni filmi “Zer” için “indiegogo.com” sitesi üzerinden maddi destek kampanyası başlattı. Kampanya sloganı ise oldukça ilginç: “Önceki filmim Bahoz’u kaçak izlediyseniz 2 dolar ödeyin!”

 

Hikâyenin bir kısmı Amerika’da geçtiği için New York’a gelen Kazım Öz, bir yandan çekimleri tamamlamaya çalışırken, diğer yandan da film için sponsor arayışını sürdürüyor.

 

İnternette sanatsal veya sosyal amaçlı maddi destek kampanyalarının yapıldığı “indiegogo.com” sitesi üzerinden yeni filmi “Zer” için destek kampanyası başlatan Öz, filmini tamamlamak için sanatseverlerden duyarlılık bekliyor.


 


Yönetmen Kazım Öz


Dersim’den New York’a uzanan Zer ve Jan’ın hikâyesinin yanısıra filmin fragmanı, çekim aşaması ve oyuncular hakkında bilgilerin yer aldığı kampanya metninde, “Neye ihtiyacımız var & Ne verebiliriz?” başlığıyla şu çağrı yapılıyor:

 

“Filmimizi bitirebilmemiz için kampanya sitesinde gördüğünüz herhangi bir seçenek üzerinden filme dahil olabilirisiniz. Vereceğiniz destek karşılığında biz de küçük hediyelerle size jestler yapmak istedik.”

 

Türkçe, Kürtçe ve İngilizce olarak düzenlenen kampanya metninde sanatseverlerin yapacağı bağış miktarı ölçüsünde filme sponsor olabileceği belirtiliyor.

 

Hedef 40 bin dolar!

 

Geçtiğimiz günlerde başlayan kampanya iki ay sürecek. Hedeflenen rakam ise 40 bin dolar. Sitede kampanyaya katılım için 1 dolardan 5 bin dolara kadar seçenek sunuluyor. Yapılan bağış miktarına göre destekçilere film ekibinden özel gösterim, imzalı DVD seti, jenerikte özel teşekkür yazısı, film ekibi ile yemek gibi çeşitli jestler yapılacak.

 

‘Bahoz’u kaçak izleyenler parasını ödesin!’

 

Kampanyayı en ilginç kılan yönü ise, 2 dolar seçeneği. Ayni zamanda 2008 yılında çekilen “Bahoz” filminin de yönetmeni olan Öz, Bahoz’u kaçak olarak izleyenlerden “Zer” filmine 2 dolar bağış yaparak telafi mahiyetinde bir jest yapmalarını istiyor. Sitede, ''Bahoz (Fırtına) filmini izleyenlere özel çağrı” başlığıyla esprili bir şekilde şöyle deniliyor:

 

“Bahoz kaçak bir şekilde izleme rekorları kıran filmlerden biri. Ancak filmin yönetmeni yeni filmleri için bütçe bulmakta zorlanmaktadır. O yüzden bu kampanyada özel bir çağrı ile Bahoz'u izleyip bilet parasını geç de olsa vermek isteyenlere küçük bir şans tanıdık :) 2 dolarlık sembolik desteğiniz Zer filmi için güzel bir anlam kazanacak.”

 

Kampanyada maddi destekte bulunamayanlara da Bu kampanyayı dostlarınızla ve çevrenizdeki insanlarla paylaşarak haberin yayılmasına katkıda bulunabilirsiniz” çağrısı yapılıyor.

 

Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilir.

 

https://www.indiegogo.com/projects/zer-filmi-destek-kampanyasi-support-campaign-zer

 

 

Yorumlar

Misafir olarak yorum yazın ya da daha etkili bir deneyim için oturum açın

Yorum yazın

Gerekli
Gerekli